اخبار و رویدادها

کاهش 100 روستا از روستاهای خراسان رضوی که با تانکر آبرسانی می شوند

۶ تیر ۱۳۹۵ - بازدید 567

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: با اتمام و تکمیل 13 مجتمع آبرسانی روستایی، تعداد 100 روستا از 485 روستایی که در حال حاضر با تانکر سیار آبرسانی می شوند، کاسته می شود.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مهندس دانشگر اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های پیاپی، در حال حاضر تعداد 485 روستای استان با تانکر سیار آبرسانی می شوند که با تکمیل 13 مجتمع آبرسانی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، تا پایان سال این تعداد به 385 روستا کاهش می یابد.

وی افزود:در سال گذشته 6500 روستا در کشور با تانکر آبرسانی می شدند که این تعداد امسال به حدود 5 هزار روستا کاهش یافته و با بهره برداری از مجتمع های آبرسانی که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجراست، این تعداد تا پایان سال به 2 تا 3 هزار روستا خواهد رسید که سهم خراسان رضوی، تعداد 43 مجتمع با تحت پوشش داشتن 734 روستا و بیش از 506 هزار نفر جمعیت است.

دانشگر اظهار داشت: عملیات اجرایی این مجتمع های آبرسانی چندی پیش با حضور استاندار آغاز شده و اتمام 13 مجتمع آبرسانی تا پایان سال جاری، بیش از 178 هزار نفر در 219 روستای استان را از نعمت آب شرب لوله کشی سالم و بهداشتی بهره مند می سازد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی افزود: برای این مجتمع های آبرسانی طی سال های گذشته در مجموع 102 میلیارد تومان تخصیص یافته بود و در سال جاری 116 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای آن پیش بینی شده و برای تکمیل این پروژه ها، به 125 میلیارد تومان دیگر نیاز است.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 842 | کل بازدیدکنندگان : 3148671 | تعداد کاربران بر خط : 0