اخبار و رویدادها

فرماندار شهرستان تایباد:

کار آبرسانی به روستاهای محروم و مرزی کمتر از جهاد در میدان نبرد نیست

۱۴ تیر ۱۳۹۵ - بازدید 1,130

فرماندار شهرستان تایباد گفت: کار آبرسانی به مردم روستاهای محروم و مرزی کمتر از جهاد در میدان نبرد نیست.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، حسین شرافتی که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با کارکنان امور آبفار تایباد سخن می گفت با یادآوری خشکسالی سالیان گذشته اظهار داشت: متاسفانه به علت خشکسالی های چند سال اخیر، شهرستان تایباد از مشکل کم آبی رنج می برد که با تلاش دستگاه های مربوطه تا حد مطلوبی در کنترل مصرف آب اقدامات مناسبی صورت پذیرفته است.

 مدیر امور آب و فاضلاب روستایی تایباد نیز با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب روستاهای این شهرستان، تصریح کرد: هم اکنون افزون بر 36 هزار نفر در قالب بالغ بر 9 هزار مشترک آب شرب در شهرستان تایباد، از خدمات این امور بهره مند هستند.

سیدهادی نمازی به تفاوت محسوس هزینه تمام شده آب و قیمت پایین آن اشاره کرد و گفت: افتخار ما، خدمت به قشر مولد و زحمتکش روستایی است، اما یکی از چالش های پیش روی این شرکت استفاده بسیار زیاد از آب شرب برای مصارف دام است.

وی به مشکلات خشکسالی و کمبود آب شرب در برخی از روستاهای تایباد اشاره کرد و بر لزوم مصرف بهینه آب شرب جهت استفاده از ظرفیت ها و منابع موجود در حوزه آب و پیشگیری از بحران های احتمالی در این حوزه تاکید کرد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی تایباد افزود: با توجه به کمبود اعتبارات، یکی از راه های حل مشکلات آب شرب در روستاها، مشارکت مردم و خیرین در انجام پروژه ها است که این راه موجب تسریع در حل مشکلات تأمین آب شرب برای برخی روستاهاست.

نمازی، فرهنگ‌ سازی و استفاده بهینه از آب را یکی از راه کارهای این امور در زمینه مدیریت مصرف آب دانسته و بر آگاهی و اطلاع رسانی مردم بر عدم استفاده ‌های غیرضروری از آب آشامیدنی تصفیه شده برای اموری مانند شست ‌و شوی خیابان و کوچه، خودرو، آبیاری بیش از اندازه درختان و باغچه ‌ها تاکید کرد.

وی تصریح کرد: در صورت عدم همکاری روستائیان عزیز در زمینه مدیریت مصرف آب شرب، علاوه بر افزایش فشار به شبکه آبرسانی و اختلال در روند تامین آب شرب،  ممکن است مشکلاتی در تأمین آب شرب مردم روستاها در فصل گرما مواجه شویم.

وی در ادامه با قدردانی از حمایت های فرماندار تایباد در راستای تأمین آب شرب مردم روستاهای این شهرستان، خواستار تداوم همکاری های فی مابین شد.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 1 | کل بازدیدکنندگان : 3147830 | تعداد کاربران بر خط : 0