اخبار و رویدادها

پروژه های مجتمع های آبرسانی روستایی، مصداق اقتصاد مقاومتی؛اقدام و عمل در شرکت های آبفار

۸ خرداد ۱۳۹۵ - بازدید 1,334

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: ستاد تأمین و توزیع آب شرب استان به این جمع بندی رسیده است که علاوه بر اهتمام ویژه به مباحث مدیریت مصرف، با ثبات ترین و مطمئن ترین راهکار حل مشکل آب شرب مردم استان خراسان رضوی و حتی شرق کشور، انتقال آب دریای عمان به این منطقه است.

   به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمد مقدوری که در گردهمایی سالانه معاونین، مدیران و روسای ادارات آبفار استان سخن می گفت، با بیان این مطلب، انگیزه حضور خود در این گردهمایی را، استفاده از فضای ارزشی حاکم در مجموعه جهادی آبفار برشمرد و از این شرکت به عنوان یکی از دستگاه های برتر و پرتلاش استان نام برد.

محمد مقدوری با بیان اینکه مساله ای مهمتر از مدیریت تامین و مصرف آب در اقتصاد مقاومتی وجود ندارد؛ اظهار داشت: مقامات استان بعد از مساله ی اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، بیشترین توجه را به مساله آب دارند.

رییس کارگروه تامین منابع آب استان همچنین گفت: این کار گروه برای تامین منابع جدید آبی و استفاده از منابع جبرانی به منظور ارتقا و تحول وتوسعه روستاها برنامه ریزی کرده است.

مقدوری با اشاره به اقدامات مناسبی که برای فرهنگسازی مصرف بهینه آب صورت گرفته، تاکیدکرد: باید در این حوزه با استفاده از ظرفیتهای موجود تلاش مضاعفی صورت پذیرد.

وی، به قرار داشتن استان در منطقه خشک اشاره کرد و اظهار داشت: از آنجایی که بیش از 78 درصد منابع آبی خراسان رضوی متکی به منابع زیرزمینی است، خشکسالی های پی در پی باعث شده تا در تأمین آب برای مردم با مشکل مواجه شویم.

 مقدوری، مدیریت تأمین آب شرب مردم روستاهای استان خراسان رضوی را با توجه به خشکسالی، گستردگی، پراکندگی و تعداد زیاد روستاها و همچنین جمعیت زیاد آن را کار سختی دانست که استفاده از آب شرب برای مصارف دام و حتی کشاورزی بر سختی آن افزوده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: افزایش جمعیت و توسعه یافتگی روستاها نیز موجب شده تا روزبه روز بر میزان مصرف آب افزوده شود.

 مقدوری به فقر شدید منابع آبی استان و شرق کشور اشاره کرد و تأمین منابع جدید آبی به منظور ارتقا، تحول و ایجاد توسعه در روستاها را ضروری دانست و تصریح کرد: ستاد تأمین و توزیع آب استان به این جمع بندی رسیده است که باثبات ترین و مطمئن ترین پروژه ای که مشکلات آب شرب استان و حتی شرق کشور را برطرف می کند، انتقال آب دریای عمان بوده که مدیران ارشد استان پیگیر این موضوع هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ازشرکت آب و فاضلاب روستایی به عنوان یکی از موفقترین دستگاههای اجرایی کشور یاد کرد و با بیان اینکه افتخار سقایت روستاییان توفیقی الهی است که نصیب مجموعه کارکنان شرکت آب وفاضلاب روستایی شده است،به کسب رتبه برتر این شرکت در بین شرکت های آبفار سراسر کشور طی سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: کسب این عنوان مرهون تلاش جهادی مجموعه مدیران و کارکنان این شرکت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نیز هدف از برگزاری این نشست را بررسی عملکرد سال گذشته و ارائه برنامه ها و اهداف سال جدید ذکر کرد و گفت: سال گذشته را با وجود محدودیت های مالی، خشکسالی و کمبود منابع آبی، با همت جهادی مدیران و همکاران با کمترین مشکل و تنش پشت سر گذاشتیم که نتیجه این کار جهادی، علاوه بر رضایت و خشنودی الهی، کسب رتبه های برتر استانی و ملی بوده است.

محمد دانشگر، از توجه ویژه استاندار به بحث تأمین آب شرب مردم اشاره کرد و افزود: در هفته گذشته با حضور استاندار، عملیات اجرایی مجتمع های آبرسانی روستایی که از منابع صندوق توسعه ملی قرار است اجرا شود، آغاز شد.

وی با اشاره به شعار سال گفت: در شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی همیشه به صورت شبانه روزی اقدام و عمل بوده، ضمن اینکه در این خصوص، وزارت نیرو برای شرکت های آب و فاضلاب روستایی، اجرای پروژه های مجتمع های آبرسانی روستایی که اعتبارات آن ها از صندوق توسعه ملی اختصاص یافته را به عنوان مصداق اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل معرفی کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، اجرای پروژه مجتمع های آبرسانی روستایی استان را اولویت اول این شرکت برشمرد و گفت: درسالاقتصادمقاومتی؛اقداموعمل، 13 پروژه مجتمع آبرسانی روستایی در استان به بهره برداری می رسد و بیش از 137 هزار نفر در 208 روستا از نعمت آب شرب بهداشتی بهره مند می شوندکه تعدادی از این پروژه ها در هفته دولت و تعدادی نیز در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

دانشگر در ادامه بر لزوم برخورد مناسب با مراجعین و تکریم ارباب رجوع، علیرغم مشکلات و کمبودهای مالی و اعتباری این شرکت تأکید کرد.

در پایان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، از خدمات و تلاش های مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در راستای آبرسانی به مردم شریف روستاهای استان تقدیر شد.

گفتنی است در این گردهمایی، علاوه بر معاونین، مشاورین و مدیران و روسای ادارات شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، ائمه جماعات این شرکت و همچنین دبیر فرهنگی صنعت آب و برق استان نیز حضور داشتند.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 258 | کل بازدیدکنندگان : 2974999 | تعداد کاربران بر خط : 2