اخبار و رویدادها

نشست نماینده مجلس، فرماندار و امام جمعه بجستان با مدیرعامل آبفار خراسان رضوی

۲۱ تیر ۱۳۹۵ - بازدید 804

در نشست نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و امام جمعه بجستان با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، وضعیت آب شرب مردم روستاهای شهرستان بجستان مورد بررسی قرار گرفت.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر عامل آبفار استان در این نشست گفت:در حال حاضر افزون بر یک میلیون و 570 هزار نفر در 2 هزار و 445 روستای استان که بیش از 92 درصد جمعیت روستایی استان را شامل می شوند، تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارند.

محمد دانشگر با بیان اینکه هیچ جایگزینی برای آب وجود ندارد، افزود: یکی از چالش های پیش روی شرکت آب و فاضلاب روستایی میزان تعرفه آب شرب روستایی بوده، به طوری که در حال حاضر متوسط قیمت تمام شده یک مترمکعب آب شرب روستایی 1600 تومان است و این در حالی است که مشترکین فقط 219 تومان یعنی 12.5 درصد آن را به عنوان آب بها پرداخت می کنند.

مدیرعامل آبفار خراسان رضوی به توجه ویژه دولت به آب شرب روستایی اشاره کرد و گفت:با وجود بارش های خوب اخیر، در مجموع میزان بارش ها در استان به ویژه مناطق جنوبی، نسبت به سال گذشته و دوره آماری کاهش داشته است.

وی، وجود دام در روستاهای استان را امری اجتناب ناپذیر دانست و افزود: یکی از چالش های شرکت آب و فاضلاب روستایی استفاده از آب شرب سالم و بهداشتی که با هزینه های بالا تولید می شود برای استفاده دام است که این امر روند تأمین آب شرب مردم برخی روستاها را با مشکل مواجه می کند.

دانشگر، در ادامه به وضعیت آّب شرب مردم روستاهای شهرستان بجستان پرداخت و گفت: در حال حاضر بیش از 15 هزار نفر در قالب حدود 7 هزار مشترک، تحت پوشش خدمات امور آب و فاضلاب روستایی این شهرستان قرار دارند.

وی در ادامه خواستار تصویب و اصلاح قوانین کارآمد در جهت تسهیل خدمت رسانی به مردم شریف روستاهای استان و تأمین آب شرب آنان شد.

فرماندار بجستاننیز با قدردانی از خدمات انجام شده مجموعه شرکت آب و فاضلاب روستایی به مردم روستاها، گفت: با اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته، بسیاری از مشکلات آب شرب روستایی شهرستان رفع شده است.

جمشیدی،به فرسودگی شبکه های آبرسانی روستایی در شهرستان بجستان اشاره کرد و بر لزوم اصلاح آن به منظور کاهش هدررفت آب تأکید کرد.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 1787 | کل بازدیدکنندگان : 3147817 | تعداد کاربران بر خط : 1