اخبار و رویدادها

روستاهای خراسان رضوی کمترین هدررفت آب را دارند

۲ مرداد ۱۳۹۵ - بازدید 636

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: روستاهای این استان با بهره گیری از شبکه آبرسانی کمترین هدر رفت آب را در سطح کشور دارند.

به گزارش ربوابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مهندس دانشگر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میانگین کنونی هدر رفت آب را در روستاهای خراسان رضوی 26 درصد اعلام و بیان کرد: همین شاخص در روستاهای سطح کشور بین 32 تا 33 درصد است.

وی افزود: هدر رفت آب به دو بخش فیزیکی و ظاهری تقسیم می شود بطوری که هدر رفت فیزیکی به اختلال در سامانه شبکه های توزیع، سرریز مخازن آب، ایستگاههای پمپاژ، انشعاب ها و اتفاقات مرتبط است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی ادامه داد:اما در هدر رفت ظاهری اشکال فنی در سامانه های آبرسانی وجود ندارد و به عواملی مانند عمر کنتورها مربوط می شود که عدد واقعی را اندازه گیری نمی کنند.

وی طول خطوط انتقال و شبکه های توزیع آب در روستاهای خراسان رضوی را 20 هزار کیلومتر و حجم مخازن ذخیره آب در این استان را 270 هزار مترمکعب عنوان کرد.

دانشگر همچنین گفت: 24 درصد از جمعیت روستایی خراسان رضوی الگوی مصرف آب را که 20 مترمکعب در ماه است رعایت نمی کنند اما همین جمعیت 54 درصد آب تولیدی را در روستاها به مصرف می رسانند.

وی افزود: این در حالی است که 76 درصد از جمعیت روستایی خراسان رضوی الگوی مصرف آب را رعایت کرده و 46 درصد آب تولیدی را مصرف می کنند.

شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی با زیر پوشش داشتن دو هزار و 445 روستا به بیش از 567 هزار مشترک در روستاهای این استان خدمات رسانی می کند.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 1796 | کل بازدیدکنندگان : 3147826 | تعداد کاربران بر خط : 0