اخبار و رویدادها

رفع کمبود آب شرب بیش از 1400 نفر در پنج روستای نیشابور

۲۲ تیر ۱۳۹۵ - بازدید 1,027

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیشابور گفت: با مجموعه اقدامات انجام شده، کمبود آب شرب بیش از 1400 نفر در پنج روستای تحت پوشش مجتمع آبرسانی هلالی این شهرستان برطرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، فرهاد ذوالجناحی با بیان این خبر افزود: وجود ریزدانه ها و سیلتی بودن بافت خاک منطقه و همچنین رانش های زیرزمینی، باعث ایجاد کدورت بالای حد استاندارد و پارگی سنواتی چاه آب شرب مجتمع آبرسانی روستایی هلالی نیشابورو جابه جایی های مکرر آن گردیده بود.

وی اظهار داشت: این امور ابتدا از روش کاروتاژ که برای اولین بار در شهرستان صورت می گرفت جنس لایه های زیر زمینی را مورد بررسی قرار داد و در ادامه آرایش لوله گذاری با توجه به بافت منطقه مشخص و بر این اساس از لوله UPVC با مشبک مناسب جهت لوله گذاری استفاده شد.

ذوالجناحی تصریح کرد: حفر و تجهیز یک حلقه چاه و برداشت دبی 9 لیتر در ثانیه، مشکل  آب شرب روستاهای روح آباد، ده داروغه، مظفرآباد، هلالی و حکیم آباد با بیش از 1400 نفر  و 520 مشترک رفع شده است.

به گفته سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیشابور، هزینه اجرای این پروژه را 1400 میلیون ریال بوده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 157 هزار نفر در قالب حدود 59 هزار مشترک، از خدمات امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیشابور بهره مند هستند.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 42 | کل بازدیدکنندگان : 3147871 | تعداد کاربران بر خط : 1