اخبار و رویدادها

تأمین آب شرب مردم 39 روستای سبزوار با اتمام پروژه مجتمع آبرسانی ظفر–اریان

۳ مرداد ۱۳۹۵ - بازدید 688

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سبزوارگفت: اتمام پروژه مجتمع آبرسانی ظفر–اریان، آب شرب بیش از 10 هزارنفردر 39 روستای این شهرستان را تأمین می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمدرضا چشمی گفت: با اتمام پروژه ظفر – اریان که با اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجراست، بیش از 10 هزار نفر در 39 روستای سبزوار از آب شرب لوله کشی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

وی اظهار داشت: با بهره برداری کامل این پروژه، کمبود آب شرب 18 روستا برطرف می شود، 21 روستا از نعمت آب شرب لوله کشی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

 مدیرامورآبوفاضلابروستاییسبزوار افزود: از این روستاها، تعداد 17 روستا که پیش از این بانکر سیار آب رسانی می شدند که با پایان پروژه مذکور، تانکر سیار از این روستاها حذف می شود.

چشمی، اجرای 110 کیلومتر شبکه توزیع و 160 کیلومتر خط انتقال، حفر و تجهیز 4 حلقه چاه، احداث 42 باب مخزن با حجم 5240 مترمکعب، همچنین احداث 537 باب حوضچه و16 باب ایستگاه پمپاژ را از مشخصات این پروژه ذکر کرد.

وی اعتبار کل پروژه را 105 میلیارد و 285 میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: تا کنون 60 میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده و 45 میلیارد و 285 میلیون تومان دیکر نیز برای اتمام آن نیاز است.

این عضو هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، عدم توازن هزینه تولید وتوزیع آب با قیمت دریافتی از مشترکین آب را از مشکلات پیش روی شرکت آب وفاضلاب روستایی برشمرد واظهار کرد: به طور میانگین برای هر متر مکعب آب 2190 ریال از مشترکین روستایی دریافت می شود، در حالی که16000 ریال هزینه می شود، لذا شرکت آب وفاضلاب روستایی تنها 12.5 درصد هزینه هر مترمکعب آب را از مشترکین دریافت می کند.

چشمی در خاتمه از ارائه خدمات امور آب وفاضلاب روستایی سبزوار به بیش از 53 هزار نفر در 11 روستای این شهرستان اشاره وتصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق برنامه در سال 96 به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 135 | کل بازدیدکنندگان : 3147964 | تعداد کاربران بر خط : 1