اخبار و رویدادها

با حضور وزیر نیرو آغاز شد؛

بهره برداری از 77 پروژه آبرسانی به روستاهای خراسان رضوی

۴ شهریور ۱۳۹۵ - بازدید 1,043

در مراسمی با حضور وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استاندار خراسان رضوی، 77 پروژه آبرسانی روستایی استان مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به کاهش 50 درصدی آبرسانی تانکری به روستاهای استان طی دو سال گذشته،  افزود : بحران آب در کشور و به تبع آن در خراسان رضوی جدی است و باید نسبت به مصرف آب مدیریت وجود داشته باشد.

علیرضا رشیدیان گفت: در خراسان رضوی مقوله عدالت توزیعی دنبال شده و می شود و همواره رسیدگی به مناطق محروم از اولویت ها بوده است .

وی تاکید کرد : مبنای استقلال اقتصادی کشور جمعیت روستایی هستند لذا باید توجه ویژه ای به این بخش ها شود تا علاوه بر جلوگیری از رشد مهاجرت و حاشیه نشینی در زمینه استقلال اقتصادی و خودکفایی در بخش تولیدات دامی و کشاورزی نیز در جایگاه خوبی باشیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: هزار روستا در استان در دو سال گذشته با تانکر آبیاری می شد که با اقدامات انجام شده این میزان هم اکنون به حدود 500 روستا تقلیل یافته است .

در ادامه این مراسم از 77 پروژه آبرسانی به روستاهای استان بهره برداری شد. این تعداد پروژه در سطح شهرستان های استان با اعتباری بالغ بر 254 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و بیش از 177 هزار نفر در 178روستا را از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می سازد.

براي انجام این پروژه ها در مجموع، 146 كيلومتر خط انتقال و 137 كيلومتر شبكه توزيع اجرا شده و 30 باب مخزن ذخيره با حجم 7010 مترمكعب احداث شده است.

  حفر و تجهیز 39 حلقه چاه، احداث 242 حوضچه شیرآلات، نصب 50 دستگاه پمپ و ساخت 22 ايستگاه پمپاژ از ديگر مشخصات این پروژه هاي افتتاحي است.

از مشخصات دیگر این پروژه ها می توان به احداث 8 باب موتورخانه و 11 باب اطاقک کلریناتور و همچنین نصب و اصلاح 4249 فقره انشعاب اشاره کرد.

95-128-1

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 40 | کل بازدیدکنندگان : 2623154 | تعداد کاربران بر خط : 0