اخبار و رویدادها

با حضور نماینده مجلس و معاون استاندار :

بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای باغجرشهرستان سبزوار

۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - بازدید 1,823

با حضور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، فرماندار و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی سبزوار، طرح آبرسانی به روستای باغجر این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در مراسم بهره برداری از این پروژه گفت:  از سال 92 تاکنون تعداد طرح های نیمه تمام عمرانی استان از یک هزار و 800 طرح به 980طرح کاهش یافته که برای اتمام آنها به 40 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

محمد مقدوری افزود: 214 طرح ویژه اقصاد مقاومتی و طرح راهبردی اقصاد مقاومتی در سطح استان و شهرستان ها پیش بینی شده است که با اختصاص اعتبارات مورد نیاز اجرا می شود.

نماینده مردم سبزوار و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: 100 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای تقویت منابع آبی کشور اختصاص داده شده است.

رمضانعلی سبحانی فر از اختصاص 80 میلیارد ریال از این اعتبار برای مهار کردن آب های مرزی کشور خبر داد و گفت: 20 میلیارد ریال نیز برای آبرسانی روستایی اختصاص یافته است.

فرماندار سبزوار نیز با قدردانی از خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان به روستاییان گفت: هم اکنون از 136 روستای بالای 20 خانوار شهرستان 106 روستا از نعمت آب شرب سالم بهداشتی بهره مند هستند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سبزوار نیز با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب مردم روستاهای این شهرستان،هدف از اجرای این پروژه را رفع کمبود آب شرب مردم روستای باغجر با بیش از 1200 نفر جمعیت ذکر کرد.

محمدرضا چشمی افزود: به دلیل خشکسالی، چاه تأمین کننده آب شرب مردم این روستا به شدت کم آب شده بود که این کمبود تاکنون با استفاده از تانکر سیار برطرف می شد.

وی،انجام 8.5 کیلومتر خط انتقال، حفر یک حلقه چاه عمیق، احداث دو باب مخزن ذخیره به حجم 400 متر مکعب و 2 باب ایستگاه پمپاژ، اجرای 800 متر شبکه برق فشار متوسط و 3 باب پست هوایی به قدرت 150 کیلو ولت آمپر را از مشخصات این پروژه برشمرد.

این عضو هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، هزینه لازم برای تکمیل پروژه را 2500 میلیون ریال ذکر کرد و اظهار داشت: این پروژه تاکنون بیش از 8000 میلیون ریال هزینه در برداشته است.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 146 | کل بازدیدکنندگان : 3147975 | تعداد کاربران بر خط : 1