اخبار و رویدادها

برگزاری گردهمایی اصلاح الگوی مصرف گام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی در آبفار سبزوار

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - بازدید 554

گردهمایی زنان دهیار، اعضای شوراهای اسلامی روستاها و رابطین زن روستایی با عنوان اصلاح الگوی مصرف گام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی، در سالن جلسات امور آب و فاضلاب روستایی سبزوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر امور آبفار سبزوار، هدف از برگزاری این گردهمایی را استفاده از توانایی های مدیران زن در روستا در راستای ارتقا فرهنگ رعایت الگوی مصرف ذکر کرد.

خانم دباغی مقدم؛ مشاور فرماندار و دبیر کمیته بانوان فرمانداری شهرستان سبزوار نیز بر اهمیت جایگاه زنان در عرصه های مختلف جامعه از جمله خانواده و مدیریت کارهای فرهنگی در روستاها تأکید کرد.

در پایان این گردهمایی که معاون فرماندار سبزوار نیز حضور داشت، میثاق نامه فرهنگ سازی مصرف بهینه آب برای زنان دهیار، اعضای شوراهای اسلامی روستا و رابطین روستایی قرائت شد.

در این میثاق نامه آمده است:

اینجانبان شوراهای اسلامی، دهیاران و رابطین زنان روستایی شهرستان سبزوار با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر اصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل در کنار هم و با هم میثاق می بندیم که:

1-تلاش خود را معطوف به فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف خواهیم نمود.

2-ضمن رعایت حداکثر صرفه جویی در مصرف آب نسبت به تشویق سایر بانوان روستایی به این مهم اقدام خواهیم نمود.

3-نسبت به نهادینه نمودن فرهنگ صرفه جویی در خانواده و انتقال فرهنگ جلوگیری از اسراف در مصرف آب به فرزندانمان کوشا خواهیم بود.

4-نسبت به انجام هرگونه تخلف در روستا حساس بوده و درصورت مشاهده، مراتب را به امور آبفار منعکس خواهیم نمود.

5-در راستای ارائه خدمات مطلوب تر توسط آبفار نسبت به پرداخت دیون مشترکین حساس بوده و بانوان روستا را به پرداخت به موقع قبوض آب بها از طریق غیر حضوری ترغیب و تشویق خواهیم نمود.

6-نسبت به وقوع اتفاقات و هدر رفت آب حساس بوده و حساسیت خود را از طریق اطلاع رسانی سریع به اتفاقات و امور آبفار ثابت خواهیم نمود.

7-از آنجا که مصارف بی رویه و خارج از تعرفه مشکلات عدیده ای را برای خانوارهای مسکونی ایجاد می کند نسبت به اینگونه موارد حساس بوده و ضمن تذکر حضوری به مشترکین مربوطه و مراقبت بر مصرف صحیح، مراتب را به امور آبفار منعکس خواهیم نمود.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 132 | کل بازدیدکنندگان : 3147961 | تعداد کاربران بر خط : 0