اخبار و رویدادها

برگزاری همایش مدیریت مصرف آب با حضور فرماندار، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای رشتخوار

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - بازدید 1,266

همایش مدیریت مصرف آب و بررسی مشکلات و راهکارهای مقابله با کم آبی روستاهای شهرستان رشتخوار با حضور معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، فرماندار، بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای رشتخوار در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، فرماندار رشتخوار در این گردهمایی، با اشاره به شرایط اقلیمی منطقه و خشکسالی های پی در پی و کمبود منابع آبی خاطر نشان کرد که شرایط فعلی می طلبد تا همه مردم در جهت مصرف بهینه و مدیریت شده آب اقدام کنند.

  خالقداد عرب افزود: در این زمینه اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران نقش بسزایی در آگاهی بخشی به روستاییان را برعهده دارند.

معاون بهره برداری آبفار خراسان رضوی نیز با بیان مشکلات و چالش های تأمین آب به ویژه در نواحی جنوبی استان و بحران کم آبی، اظهار داشت: تنها راه برون رفت از بحران کم آبی، توجه و عمل مردم به مصرف بهینه آب است که دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها، نقش مهمی را  در این راستا ایفا می کنند.

نوراله قائمی در ادامه خواستار اهتمام و حساسیت بیشتر دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها درخصوص مصارف نامتعارف غیرشرب و به ویژه انشعابات و مصارف غیر مجاز در سطح روستاها شد و از آنان خواست تا مردم را در جهت پرداخت به موقع قبوض آب بهاء ترغیب کنند.

گفتنی است شهرستان رشتخوار شامل 57 روستا میباشد که در حال حاضر 55 روستا تحت پوشش امور آبفار شهرستان قرار دارد و با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال نیز دو روستای باقیمانده به روستاهای تحت پوشش این امور افزوده می شود.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 1499 | کل بازدیدکنندگان : 2936038 | تعداد کاربران بر خط : 2