اخبار و رویدادها

برگزاری جلسه شورای فنی استان در شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی

۲۴ تیر ۱۳۹۵ - بازدید 688

صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جلسه شورای فنی استان خراسان رضوی به میزبانی شرکت آب وفاضلاب روستایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی،مهندس مقدوری؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداریدر این جلسه با قدردانی از میزبانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان،گفت: این شرکت در سه سال اخیر توانسته رتبه نخست ارزیابی عملکرد وزارت نیرو را از میان تمامی شرکت های آب و فاضلاب روستایی به خود اختصاص دهد که این امر سند افتخاری برای این مجموعه است.

  وی با بیان اینکه جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر در گام نخست بستگی به آن دارد که منابع آبی روستاها تامین گردد، اظهار کرد: با توجه به افق 1420، شرکت آب و فاضلاب روستایی باید با همکاری سایر دستگاه های مرتبط، تامین آب شرب و آبرسانی به روستاها را در دستور کار خود قرار دهد.

 مقدوری افزود: علاوه بر این شرکت آب و فاضلاب روستایی به منظور ارائه خدمات به نحو هر چه مطلوب تر برای 25 سال آینده باید به این نکته توجه داشته باشد که کدام نقاط روستایی استعداد این را دارد که به نقاط شهری تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه مشهد بیشترین حاشیه نشینی را به خود اختصاص داده است عنوان کرد: در خصوص روستاهای حاشیه شهر والحاق آن ها به نقاط شهری باید کار گروه امور زیر بنایی نسبت به این مهم تصمیم گیری نماید که اگر در این خصوص توجیه اقتصادی وجود داشته باشد بخش خصوصی نیز به این حوزه ورود پیدا خواهد کرد.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نیز با ارائه گزارش از وضعیت آب شرب مردم روستاهای استان، از اختصاص مبلغ 1168 میلیارد ریال اعتبار به تعداد 43 مجتمع آبرسانی روستایی ودر نتیجه افزایش حدود 180 هزار نفر در 219 روستا به جمعیت روستایی بهره مند از آب شرب سالم وبهداشتی با بهترین استاندارد کمی وکیفی خبر داد.

مهندس دانشگر گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، تعداد 61 روستا با جمعیت بیش از 48 هزار نفر در هفته دولت وتعداد158 روستا با جمعیت افزون بر 130 هزار نفر در دهه فجر، از نعمت آب شرب سالم وبهداشتی بهره مند خواهند شد.

 وی، اظهار کرد: استان خراسان رضوی دارای 3335 روستا با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 600 هزار نفر می باشد که به عبارتی این استان 5/5 درصد جمعیت روستایی کشور را به خود اختصاص داده است.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 1793 | کل بازدیدکنندگان : 3147823 | تعداد کاربران بر خط : 0