اخبار و رویدادها

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گناباد خبر داد:

اجرای 130 کیلومتر خط انتقال وشبکه توزیع تا پایان سال جاری با اعتباری بالغ بر 8.5 میلیارد تومان

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - بازدید 840

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گناباد در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، ضمن عرض تبریک ایام دهه کرامت و روز خبرنگار از اجرای 130 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب در روستاهای این شهرستان تا پایان سال جاری  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمدرضا ابراهیمی اظهار داشت: در حال حاضر 74 روستا با 34 هزار نفر جمعیت در قالب 11 هزار خانوار و 19 هزار تحت پوشش خدمات امور آب و فاضلاب روستایی گناباد قرار دارند که این تعداد، 98.5 درصد جمعیت روستایی شهرستان را شامل می شود.

 وی افزود: آب شرب این روستاها از 40 حلقه چاه، 10 دهنه چشمه و 7 رشته قنات و با استفاده از 690 کیلومتر خطوط شبکه توزیع و انتقال و 93 باب مخزن ذخیره سازی با حجم 9065 مترمکعب تأمین می شود.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گناباد گفت: برای رفع کمبود آب و همچنین تأمین آب شرب با کیفیت برای روستاهایی که با تغییر کیفیت آب مواجه هستند، در حال حاضر تعداد 27 روستا در این شهرستان باتانکر آبرسانی می شوند که 63 درصد از این روستاها، روستاهای غیر تحت پوشش می باشند.

ابراهیمی افزود: امور آب و فاضلاب روستایی گناباد در راستای حل مشکل کمبود آب در سال گذشته اقدامات مطلوبی را انجام داده که از آن جمله می توان به حفر، تجهیز و بهسازی تعداد 12 حلقه چاه و اصلاح و بازسازی 46 کیلومتر خطوط شبکه توزیع و انتقال اشاره کرد.

 وی اظهار داشت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری با اعتباری بالغ بر 8.5 میلیارد تومان نیز 130 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع احداث و بازسازی شده، 7 باب مخزن ذخیره باحجم 1600 مترمکعب ساخته و 5 حلقه چاه نیز حفر و تجهیز گردد که با اجرای این پروژه ها حدود 12 هزار نفر در قالب 7500 مشترک از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گناباد با اشاره به آمارهای رعایت الگوی مصرف آب شرب مشترکین در سال گذشته گفت:76 درصد مشترکین درسال 94 الگوی مصرف را رعایت کرده اند که این مشترکین، 41 درصد آب تولیدی را مصرف کرده اند واین درحالی است که 24 درصد مشترکین بالاتر از الگو مصرف داشته اند که 59 درصد آب تولیدی را مصرف کرده اند.

ابراهیمی کیفیت آب شرب تحویلی به مردم را خط قرمز شرکت آب وفاضلاب روستایی خراسان رضوی دانست وگفت: آب شرب تحویلی سالم وبهداشتی خط قرمز ماست وراستای کنترل کیفیت آب،  یک باب آزمایشگاه باکتریولوژی در امور آبفار گناباد احداث شده است.

وی، نصب 35 دستگاه کلرزن، انجام حدود 25000 مرتبه کلرسنجی،780 مورد نمونه برداری میکروبی و 26 مورد نمونه برداری شیمیایی را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای کنترل کیفیت آب شرب مردم روستاهای گناباد ذکر کرد.

مدیر امور آب وفاضلاب روستایی گناباد در ادامه از خسارت 136 میلیارد ریالی خشکسالی به تاسیسات آب شرب روستایی این شهرستان در سالهای اخیر خبر داد و گفت:خشکسالی های اخیر سبب شده تا کشاورزان به دامپروری و دامداری روی آورده که این مشاغل،آب مصرفی بیشتری را در پی دارند که دراین راستا همکاری خوبی بین مسئولان ادارات آب وفاضلاب روستایی و جهاد کشاورزی گناباد برقرار شده تا کمترین میزان مصرف اب وبیشترین میزان بهره وری را شاهد باشیم.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 20 | کل بازدیدکنندگان : 2623134 | تعداد کاربران بر خط : 1