اخبار و رویدادها

اتمام طرح های آبرسانی روستایی سبزوار نیازمند 250 میلیارد ریال اعتبار است

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - بازدید 1,085

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سبزوار گفت: برای اتمام طرح‌های نیمه تمام آب رسانی به روستاها، تعویض و مرمت شبکه های آبرسانی روستایی و آبرسانی به روستاهای غیر برخوردار از شبکه آب شرب بهداشتی، در مجموع 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمدرضا چشمی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: شبکه عمومی آب شرب 21 روستای شهرستان نیاز به مرمت و یا احداث مجدد دارد که بخش عمده ای از این روستاها در بخش روداب سبزوار قرار دارند.

وی با بیان اینکه 9 روستای بالای 20 خانوار شهرستان فاقد شبکه آب شرب بهداشتی هستند تصریح کرد: این روستاها شامل کلاته دولت، بینق و نوده سرسره در بخش مرکزی، بسک، بادآشیان و شهر سوخته در بخش ششتمد و استاج، دو چاهی و جراحی در بخش روداب سبزوار با جمعیت حدود 1200 نفر هستند که با مشکل آب شرب مواجهند.

چشمی افزود: در حال حاضر بیش از 54 هزار نفر در قالب حدود 27 هزار مشترک،تحت پوشش خدمات امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سبزوار قرار دارند.

وی با اشاره به تصویب 71 میلیارد ریال اعتبار به طرح های آبرسانی روستایی سبزوار در سال گذشته عنوان کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری دولت، در سال گذشته حدود 20 میلیارد ریال از این اعتبارات تخصیص یافت که بخش مهم آن صرف مرمت و نگهداری تجهیزات و تکمیل چهار طرح بزرگ آبرسانی ظفر، باغجر، همایی و کیذور در سه بخش مرکزی، روداب و ششتمد شد.

چشمی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و علیرغم عدم تخصیص کامل اعتبارات بیش از 90 درصد تعهدات پروژه ها در سال گذشته اجرا شده است.

مدیر آبفار سبزوار با بیان اینکه اولویت ما در امسال اتمام این چهار طرح نیمه تمام است گفت: برای اتمام طرح‌های نیمه تمام آب رسانی به روستاها، تعویض و مرمت شبکه آب شرب روستایی و آبرسانی به روستاهای غیر برخوردار از شبکه آب شرب بهداشتی، در مجموع 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 2224 | کل بازدیدکنندگان : 3051751 | تعداد کاربران بر خط : 1