اخبار و رویدادها

با حضور استاندار خراسان رضوی انجام شد:

آغاز همزمان عملیات اجرایی مجتمع های آبرسانی روستایی استان از اعتبارات صندوق توسعه ملی

۴ خرداد ۱۳۹۵ - بازدید 680

با حضور استاندار خراسان رضوی، عملیات اجرایی مجتمع های آبرسانی روستایی استان که با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام می گیرد، در شهرستان رشتخوار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان که به شهرستان رشتخوار سفر کرده بود،با حضور در محل احداث مجتمع آبرسانی روستایی اسلام آباد در روستای احمدآباد بخش جنگل این شهرستان، کلنگ آغاز همزمان عملیات اجرایی مجتمع های آبرسانی روستایی استان از اعتبارات صندوق توسعه ملی را به زمین زد.

وی در این مراسم با اشاره به این که دولت یازدهم اهتمام ویژه ای به توسعه ی روستایی و به ویژه مناطق کم برخوردار دارد، اظهار داشت: باید برای ارتقای خدمت رسانی به روستاها تلاشی مضاعف کرد.

استاندار خراسان رضوی افزود: رسیدگی همه جانبه به روستاها، باعث ماندگاری و پایداری جمعیت و همچنین مهاجرت معکوس و حل معضل حاشیه نشینی خواهد شد.

رشیدیان گفت: یکی از چالش های جدی کشور و استان تامین منابع آب است و علی رغم بارندگی های اخیر همچنان با مشکل کم آبی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: صرفه جویی در مصرف آب، مکانیزه کردن کشاورزی، توسعه ی کشت های گلخانه ای و اجرای طرح های آبخیزداری و آب خوان داری از جمله راهکارهای استفاده ی بهینه از منابع آب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نیز در این مراسم از اختصاص یک هزار و 160میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای ساخت و تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی استان خبر داد.

 مهندس دانشگر گفت: از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای برای مجتمع های آب رسانی در کل کشور، 15 هزار میلیارد ریال اختصاص یافته که سهم استان از این اعتبارات هزار و 160 میلیارد ریال است.

  وی افزود: این اعتبارات که برای اولین بار در دولت یازدهم به مجتمع های آبرسانی روستایی اختصاص یافته، برای ساخت و تکمیل 43 مجتمع آب رسانی روستایی استان تخصیص داده شده که اتمام آنها، بیش از 520 هزار نفر در 724 روستای خراسان رضویرا از مزایای آن بهره مند می سازد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، اتمام و تکمیل عملیات اجرایی 13 مجتمع آبرسانی روستایی که حدود 180 هزار نفر در 219 روستا را بهجمعیت روستایی بهره مند از آب شرب سالم و بهداشتی با بهترین استاندارد کمی و کیفی می افزاید را از دیگر نتایج اجرای این پروژه ها برشمرد که شاخص برخورداری مردم روستاهای استان از این نعمت الهی را به میزان 3.7 درصد افزایش می دهد.

وی اظهار داشت: همچنین با اصلاح شبکه فرسوده آب شرب 38 روستا با حدود 30 هزار نفر جمعیت، کاهش هدررفت آب در این روستاها را نیز شاهد خواهیم بود.

دانشگر، کاهش 85 روستا با جمعیت نزدیک به 50 هزار نفر از روستاهایی که با تانکر سیار آبرسانی می شوند را از دیگر دستاوردهای اجرای این پروژه ها برشمرد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی تصریح کرد: اعتبار اجرای این پروژه ها از محل صندوق توسعه ی ملی و در راستای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در وزارت نیرو تامین شده است.

نظرات شما

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

    آمار بازدیدها
    تعداد بازدیدکنندگان امروز : 1928 | کل بازدیدکنندگان : 3051455 | تعداد کاربران بر خط : 0